Aşağıdaki fotoğraflar hiçbir olayın cevabı değil elbette. Sadece korkunç trajedilerden saniyeler önce çekilen fotoğraflar. İnsanın tüylerini ürperten, kimisi için ölene kadar unutamayacağı kötü bir anı, geriye kalan tüm insanlar içinse tarihe damga vurmuş trajedi fotoğrafları.

Avustralya'dan Japonya'ya giden uçağın iniş takımına saklanan çocuğun son görüntüsü

Profesyonel dublör Robert Overcracker. 1995 yılında evsizler adına farkındalık oluşturmak için Niyagara Şelalesi'nden atlarken paraşütü açılmadı

James Dean, kaza yaparak içinde hayatını kaybettiği Porsche 550 Spyder'ına son kez benzin alırken.

St Helen yanardağı patlaması sırasında fotoğrafçı Robert Landsberg'in son karesi. Landsberg küllerin altından sağ çıkamadıysa da bedeniyle fotoğraf filmini korumayı başardı.

2016'da 4 yaşındaki bir çocuk Cincinnati Hayvanat Bahçesi'ndeki parmaklıklardan yukarıya tırmanarak bir gorilin bulunduğu kafese girdi. 17 yaşındaki Harambe olayın şaşkınlığıyla çocuğu tuttu ve sürükledi. Bu fotoğraf görevlilerin onu vurmadan önceki son saniyeleri.

Parkur sporcusu Pavel Kashin alçak bir duvar üzerinde ters takla (back-flip) atarken. Kashin dengesini kaybedince aşağıya düşerek hayatını kaybetti.

Paul Walker 2013 yılında kendisinin ve sürücünün hayatına mal olan Porsche Carrera GT'ye binmeden az önce.

"Into the Wild" filminde hayatı anlatılan Christopher McCandless'ın son otoportresi. 100 günden uzun süre terk edilmiş bir otobüste yaşayan McCandless'ın cesedi 1992 yılında avcılar tarafından bulunmuştu. Kesin ölüm nedeni bilinmiyor, resmi ölüm nedeniyse açlık olarak geçiyor.