İstanbul’da Mehmet-Nevin T. çifti boşanma davası çıkışı sokakta tartışırken; koca, kadına tekme atıp yere düşürdü. Gören bir temizlik işçisi, uçarak kocaya kafa attı. Ayağa kalkınca bir darbe daha yiyen Mehmet T. gözaltına alınıp serbest bırakılırken, kahraman işçi "Elinde kesici alet olduğunu ve kadını öldüreceğini sandım" diye konuştu.
 • 1 Dayakçı kocaya uçarak kafa atan temizlik işçisi, sen artık hepimizin kahramanısın!

  Sokak ortasında kadına şiddet, bu defa çok farklı bitti

  Olay, İstanbul Kâğıthane’de yaşandı. Boşanma aşamasında olan Mehmet T. ile eşi Nevin T., İstanbul Adalet Sarayı’ndaki duruşmadan dönerken cadde ortasında tartıştı. Mehmet T., genç kadına bir anda saldırdı. Dayakçı koca, itip tekme atarak yere düşürdüğü eşine elindeki rulo halindeki kâğıtlarla vurmaya başladı.

 • 2 Dayakçı kocaya uçarak kafa atan temizlik işçisi, sen artık hepimizin kahramanısın!

  Tam bu sırada devreye, olayı gören 2 temizlik işçisi girdi 

  İşçilerden biri, genç kadını kurtarmak için Mehmet T.’nin üstüne doğru koşarak ve hatta adeta uçarak kafa attı. Mehmet T. aldığı darbeyle yere yığılırken, kısa sürede olay yerine çok sayıda vatandaş toplandı. Çevredekiler bir yandan polisi ararken, bir yandan da dayakçı kocayı tutarak kaçmasını engelledi.

 • 3

  Güvenlik kamerası görüntülerinin yayınlanmasıyla Emre Derebaşı için sosyal medyada birçok yorum yapıldı

  Bazı vatandaşlar, genç kadını koca dayağından kurtaran Derebaşı’na övgüler düzdü. Sosyal medyada Derebaşı için, “Helal olsun. Toplumda böyle duyarlı insanların olduğunu bilmek güzel” ve “Memlekete böyle yürekli adamlar lazım” yorumları yapıldı. Derebaşı’nın yanında olan bazı iş arkadaşları ise “Emre ilk kafayı kadını kurtarmak için, ikinci kafayı ise bize küfrettiği için attı” dedi.

 • 4 Dayakçı kocaya uçarak kafa atan temizlik işçisi, sen artık hepimizin kahramanısın!

  29 yaşındaki temizlik görevlisi Emre Derebaşı: Pişman değilim

  "Olaydan sonra herkes iyi tepkilerde bulundu. Müdürlerim, amirlerim ve arkadaşlarım herkes tebrik etti. Yanımda olduklarını ilettiler. Biz bunu tamamen insanlık adına yaptık. Ben olayın bu kadar etki uyandıracağını düşünmedim. Ben o an hislerime kapıldım. Ya kadını kurtaracaktım ya da diğer vatandaşlar gibi sırtımı dönüp gidecektim. Ben burada vicdanımın sesini dinledim. Müdahale etme tarafım ağır bastığı için müdahale ettim. Kadınlara karşı şiddete kesinlikle sessiz kalmamayız" diye konuştu." Mehmet T. ise Derebaşı’dan şikâyetçi oldu.

 • 5 Dayakçı kocaya uçarak kafa atan temizlik işçisi, sen artık hepimizin kahramanısın!

  "Adam bizden şikâyetçi oldu, serbest kaldı. En çok zoruma o gitti"

  “Görevli olduğum bölgede çalışırken kadının bağrışmalarını ve yardım çığlığını duydum. Sese doğru baktım. Adam elindeki cisimle kadına vuruyordu. Kadının düştüğünü görünce elindeki cismin sopa olduğunu sandım. Bu yüzden direkt müdahalede bulundum. Biraz sert oldu. Müdahalede bulunduktan sonra adamın elindeki cismi almak için üzerine yattım. O sırada diğer arkadaşlar gelip yardım etti. Beyefendi bizden şikâyetçi oldu. Sonra polis geldi, adamı alıp götürdü. Ben pişman değilim. Vazifemizi yaptık. İnsanlık, vatandaşlık görevimizi yaptık. Tekrar olsa tekrar yaparım. Şiddete karşı bir insanım ama kadına yapılınca dayanamadım. Adam bizden şikâyetçi oldu, serbest kaldı. En çok zoruma o gitti. Adam, ‘Ben karımı dövmedim, karım kendini yere attı. O adamlar da durduk yere beni dövdü’ demiş.”

 • 6 Dayakçı kocaya uçarak kafa atan temizlik işçisi, sen artık hepimizin kahramanısın!

  Dayakçı koca inkar etti, serbest kaldı

  Yüzünde şişlikler oluşan dayakçı adam Mehmet T., kısa süre sonra, elinde buzla adliyeye sevk edildi. Genç kadının şikâyetçi olduğu Mehmet T., olayın güvenlik kameralarına yansıyan görüntülerine rağmen ifadesinde dayağı inkâr etti: “Eşime vurmadım. Konuşurken eşim bir anda kendi kendine vurmaya başladı. Arkamdan uçarak birileri tekme atmaya başladı. Çok kalabalıktılar. Eşimin bana oyun kurduğunu düşünüyorum.” Dayakçı koca, savcılık sorgusunun ardından serbest bırakıldı.

 • 7 Dayakçı kocaya uçarak kafa atan temizlik işçisi, sen artık hepimizin kahramanısın!

  Mehmet T. hakkında geçen ay evden uzaklaştırma kararı verilmiş

  Nevin-Mehmet T. çiftinin, olay günü boşanmak için adliyeye gittikleri ve dönüş yolunda da şiddet olayının yaşandığı öğrenildi. Mehmet T. hakkında geçen ay, ‘Ailenin korunması ve kadına karşı şiddetin önlenmesine dair kanun’ uyarınca 1 ay süreyle evden uzaklaştırma kararı verildiği ortaya çıktı. Ancak genç kadının koruma talebinde bulunmadığı belirtildi.